Перша проща монашества УГКЦ на Буковині
10 лютого богопосвячені особи УГКЦ обійняли своєю присутністю та молитвою серце Буковини – Чернівці. Учасники паломництва охоче поділилися своїми враженнями:
– Паломництво монашества цього року було насправді іншим, аніж усі попередні зустрічі. Чернівці відкрили перед нами свою приховану красу, затишок брукованих вулиць і стародавніх будинків. І сама програма зустрічі також дуже сподобалася. Особливо мене захопив Вірменський храм, де ми мали змогу вслухатися в прекрасну музику органу, вдивлятися в красу вітражів, розписів та фресок. Та атмосфера, яка творилася там цими неповторними нотами і голосами співаків, піднімала душу до неба. І народний хор, який на завершення так радісно й артистично колядував, залишив присмак радісного і яскравого українського Різдва. Я люблю ці зустрічі монашества, де можна так багато почерпнути легкого і радісного досвіду буття разом, пригадати спільний шлях у покликанні, подарувати один одному радість і тепло, – розповідає с. Антонія Шелепило, ЧНІ.
Цікавою була реакція місцевих жителів на подію, якої ще Чернівці не бачили. Одні дивились здалека, інші знімали на відео, а ще інші запитували, що це за збір такий і звідки є учасники. “Не приховували чернівчани здивування, що тут репрезентована вся Україна, і дякували за те, що приїхали. Для учасників зустрічі була організована екскурсія містом, під час якої відвідали Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, що колись був резиденцією Буковинського митрополита. Незважаючи на те, що деякі учасники бачились вперше, між ними панувала затишна, родинна атмосфера”, – с. Єремія Слободюк, ЗССЙ.
– Спільна хода вулицями міста була особливим піднесенням, немов жива вервичка з чорних зерняток, бо кожне оте зернятко, живе і особливе, випрошувало Божі ласки для улюбленого Богородицею Буковинського краю. Та і, звичайно, сама зустріч богопосвячених – це те, що оживляє, дає нові думки, творить велику монашу родину і потужну молитву. То не тільки Чернівці, то ми ожили… І низький уклін тим, хто до цього приклав свою молитву і працю, – поділилася с. Марія Кузь, ЗСПР.
– Гостинність людей, красиві маленькі вулички, розпис та вітражі церков – такі моменти залишили про себе Чернівці у нашій пам’яті, – прокоментував подію Святослав Вонс, ЧНІ.
– Враження від зустрічі можу охарактеризувати одним словом – дивовижна. Дивовижно гарне місто, надзвичайно привітні парафіяни, радісне обличчя групи богопосвячених, напрочуд згуртована і відкрита молодь, яка нам щиро служила, наша мандрівна присутність серед міста також була дивом для усіх. Зачарувала краса розпису храмів, незвичний стиль та кольори, які чудом вдалося зберегти від знищення, які так допомагають відкритися на Бога і запрошують до молитви. Захід був організований та проведений на високому рівні, завдяки спільним зусиллям Патріаршої комісії та місцевої спільноти під проводом пароха. Відчувається, що це земля благодатна, яка є спрагла і радо прийме у свою спільноту богопосвячених осіб, – дуже радо поділилася своїм перебуванням на Буковині одна з сестер-салезіянок.
Незабутньою залишиться мистецька програма, адже в неї була вкладена щира душа Буковини. Автентичне буковинське звучання, сила і ніжність прояву української душі, відданість традиціям і Церкві, лагідно та ніжно торкнули наші серця, а саме музичні твори у виконанні Світлани Бардаус (орган) “Білі хмари” (композитор Людовіко Ейнауді), Олени Урсуляк – солістки Чернівецької обласної філармонії (колоратурне сопрано) – “Діві Марії”, “Тиха молитва” – вокаліз (композитор Михайло Шух); народні артисти України Іван Кавацюк та Оксана Савчук (дует “Писанка”) виконували пісню “Два ангели” на слова і музику о. Валерія Сиротюка та виступ фольклорної театр-студії “Гердан”.
Дякуємо організаторам: Патріаршій комісії у справах монашества УГКЦ, Раді вищих настоятелів та настоятельок УГКЦ, Асоціації богопосвяченого життя УГКЦ і РКЦ в Україні; о. Валерію Сиротюку та його дружині, які особливо професійно, творчо та з ентузіазмом, підійшли до організації прощі; волонтерам ТУСК “Обнова”: Тетяні Комар, Надії Цьомко, Вікторії Гриник, Богдані Кобилянській, Дмитру Зубатюку, Юлії Мизі, які були “ангелами охоронцями” для учасників прощі упродовж дня. Дякуємо екскурсоводам Миколі Косташ та Тетяні Руссковій, які фахово ділилися своїми знаннями й цікавими фактами з історії міста; відео- та фотооператорам, учасникам прощі та всім Буковинцям за час, проведений разом. “Нехай Господь благословить усіх Вас, обдаровує Ваші серця творчістю, спокоєм та великою наснагою до добрих справ! Нехай Ваші серця будуть наповнені вірою, надією та любов’ю! Низький Вам уклін від усіх нас!” – с. Веніямина Кузь, ЗССНДМ.
І на закінчення, враження місцевої жительки Лариси Ключевської: “Чернівці полонили Янголи. Або: “І росло слово Боже та множилось число учнів…” (Ді.6,7). Їхні, в основному молоді обличчя, випромінювали якусь особливу любов до людства… І був Всеукраїнський з’їзд монаших згромаджень, і була молитва і коляда, і було Слово Боже… Бо попереду ще багато планів, роботи і звершень на духовній ниві… А в Чернівцях сьогодні проходив Бог… Йому сподобалось… Він їх благословив…”.
Деякі цікаві статті на цю тему:
Чернівці відвідало монашество УГКЦ
У Чернівці з’їхалися сотні монахинь із усієї України
Проща монашества УГКЦ до Чернівців
До Чернівців приїхали сотні монахів та монахинь
Відбулася проща монашества УГКЦ до Чернівецької єпархії
До Чернівців з’їхалося 250 монахів та монахинь Української Греко-Католицької Церкви